Showing 1–16 of 24 results

After Sun Spray

Locion sprej i përthithur shpejt i cili qetëson, rikthen dhe freskon lëkurën pas ekspozimit në diell.

Doppelherz Haar Intensiv

Sot, flokët e bukur formojnë idealin e bukurisë në shoqërinë tonë dhe janë të rëndësishme për mirëqenien tonë. Ne bëjmë gjithçka që flokët tanë të duken mirë.

Doppelherz Kollagen 900 Hyaluron + Q10

Lëkura dhe indet lidhëse kanë një ndikim të rëndësishëm në pamjen tonë dhe janë një shenjë e bukur dhe tërheqëse. Ndërsa plakemi, lëkura jonë ka tendencë të bëhet më e hollë. Kjo ndodh kur përmbajtja e kolagjenit në lëkurë zvogëlohet dhe elasticiteti i lëkurës zvogëlohet. Marrja e rregullt e vitaminave dhe mineraleve mund të ndihmojë në mbështetjen e bukurisë natyrore nga brenda.

Doppelherz System KOLLAGEN BEAUTY

Sistemi Doppelherz KOLLAGEN BEAUTY përmban peptide kolagjeni për bukurinë e brendshme si dhe vitamina të zgjedhura dhe elementë gjurmë plus ekstrakt kokrrash açai. Si një suplement dietik me cilësi të lartë, sistemi Doppelherz KOLLAGEN BEAUTY është krijuar për përdorim afatgjatë. Një efekt i mundshëm ndodh pas 4 – 8 javësh.

Feste Nagel

Qelizat në thonjtë dhe lëkurën tonë performojnë më së miri çdo ditë përmes rritjes dhe rinovimit. Për këtë ata kanë nevojë për vitamina dhe minerale, përfshirë mikroelementë të veçantë, të cilët duhet t’i furnizojmë rregullisht.

Hyaluron Boost Serum

Si një substancë endogjene, acidi hialuronik është pjesë e indit lidhës të lëkurës dhe ruan lagështi të rëndësishme për shkak të vetive të tij lidhëse për ujin. Acidi hialuronik prodhohet në qeliza të veçanta të indit lidhor, por fatkeqësisht ky prodhim endogjen zvogëlohet me kalimin e moshës.

Kollagen + Hyaluron + Ceramide

Lëkura dhe indi lidhor kanë një ndikim të rëndësishëm në pamjen tonë dhe janë një shenjë e pamjes së mirë dhe atraktivitetit. Megjithatë, me rritjen e moshës, si kolagjeni ashtu edhe elasticiteti i lëkurës ulen natyrshëm. Ampulat e pirjes së Doppelherz Collagen + Hyaluron + Ceramide përmbajnë vitamina të zgjedhura dhe elementë gjurmë për funksionin normal të lëkurës dhe indit lidhës. Përveç kësaj, ampulat e gatshme për pije përmbajnë 1000 mg hidroliz kolagjeni, 50 mg acid hialuronik dhe 15 mg ceramide nga ekstrakti i farës së grurit.

Kollagen 3000

Indi lidhor nën shtresën e sipërme të lëkurës tek të rinjtë përbëhet nga 80 për qind kolagjen. Por deri në moshën 25 vjeçare, prodhimi i vetë trupit bie. Përveç kësaj, faktorët e jashtëm si rrezatimi UV nga dielli dhe zakonet e këqija të jetesës përshpejtojnë rënien e kolagjenit. Pasojat e degradimit të kolagjenit janë tashmë të dukshme që në moshën 30-vjeçare: tensioni i lëkurës zvogëlohet ngadalë dhe shfaqen rrudhat e para.

Kollagen Night

Kapsulat e Doppelherz Collagen për natën + livando + melisa janë të destinuara për t’u marrë në mbrëmje. Ato mbështesin furnizimin e lëndëve ushqyese gjatë natës me biotinë për lëkurën dhe mangan për indin lidhës, magnez, vitaminë A dhe zink, si dhe vitamina të tjera dhe elementë gjurmë.

Përveç kësaj, kapsulat përmbajnë 500 mg hidroliz kolagjeni në kombinim me acidin hialuronik dhe koenzimën Q10, si dhe ekstraktin e luleve të livandës dhe gjetheve të balsamit.

Krem Fytyre Me Acid Hialuronik

Duke aplikuar kremin e fytyrës me acid hialuronik të Babarias, lëkura juaj do të hidratohet intensivisht pasi acidi hialuronik është i aftë të arrijë shtresat më të thella të lëkurës, ta mbushë atë dhe të reduktojë shenjat e plakjes.

Krem Fytyre Me Vitaminë C

Ky krem ​​fytyre është krijuar duke përdorur një kombinim të një përbërësi aktiv inovativ që rrjedh nga vitamina C dhe vitamina E për shkak të fuqisë së tyre antioksiduese.

Krem Fytyre Per Diten Babaria Bio Hydratues

Kujdesuni për lëkurën por edhe per planetin tuaj me linjën e re të Babaria-s BIO Pa Plastic, e cila është 100% pa plastikë Është një krem super hidratues, me teksturë të lehtë me veti antioksiduese dhe që vepron si një barrierë mbrojtëse për lëkurën.

Krem Fytyre Për Natë Babaria

Kujdesuni për lëkurën por edhe per planetin tuaj me linjën e re të Babaria-s BIO Pa Plastic, e cila është 100% pa plastikë.Ky është një krem shumë cilësor që ka efekt parandalues në procesin e plakjes së lekurës, te detoksifikimit dhe te qetësimit. Ndërsa ju flini kremi ka efektin për të rinovuar indet e lekurës së fytryës për shkak të përbërësve të tij të vecantë.

Krem Konturor Kundër Njollave Të Syve

Krem i formuluar posaçërisht për të trajtuar në mënyrë delikate zonën rreth syve. Teknologjia e saj Chrome-Eye dhe një ndër më inovativët te roller ndriçon dhe unifikon tonin e lëkurës, duke përmirësuar njollat e errëta.