Produktet me te kerkuara

JK FARMA

Rreth Nesh

J&K Farma eshte nje kompani importuese me shumice e krijuar ne qershor te vitit 2007 e cila ne aktivitetin e saj eshte e fokusuar kryesisht ne importin e produkteve farmaceutike, lendeve shtese ushqimore, kozmetikes, te medical devise si dhe te medikamenteve.

Qe nga koha e krijimit te saj J&K Farma ka ardhur nga viti ne vit duke e zgjeruar gamen e produkteve te importuara nga shume shtete e per rrjedhoje ka nje rritje te xhiros vjetore, te numrit te klienteve, te bashkepunetoreve si brenda dhe jashte vendit.

Produktet Tona

Kollagen 3000

Indi lidhor nën shtresën e sipërme të lëkurës tek të rinjtë përbëhet nga 80 për qind kolagjen. Por deri në moshën 25 vjeçare, prodhimi i vetë trupit bie. Përveç kësaj, faktorët e jashtëm si rrezatimi UV nga dielli dhe zakonet e këqija të jetesës përshpejtojnë rënien e kolagjenit. Pasojat e degradimit të kolagjenit janë tashmë të dukshme që në moshën 30-vjeçare: tensioni i lëkurës zvogëlohet ngadalë dhe shfaqen rrudhat e para.

Doppelherz Magnesium + Calcium + D3

Mbështet funksionin normal të muskujve dhe mirëmbajtjen e kockave Një furnizim optimal i vitaminave dhe mineraleve është një parakusht i rëndësishëm për mirëqenien dhe performancën e trupit tonë. Magnezi dhe kalciumi janë dy minerale thelbësore që trupit tonë i duhen për të aktivizuar dhe mbajtur procese të shumta biologjike në trup.

Doppelherz Eisen-Femin DIRECT

Doppelherz Eisen-Femin DIRECT jo vetëm që ju siguron ushqyesve të rëndësishëm hekur, acid folik, vitaminë B6, vitaminë B12 dhe vitaminë C, por edhe shije të shkëlqyeshme. Hekuri është një element gjurmë thelbësor që është i nevojshëm për shumë funksione në trup. Kontribuon në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës, pigmentit të kuq të gjakut dhe kështu mbështet transportin normal të oksigjenit në gjak

Kollagen + Hyaluron + Ceramide

Lëkura dhe indi lidhor kanë një ndikim të rëndësishëm në pamjen tonë dhe janë një shenjë e pamjes së mirë dhe atraktivitetit. Megjithatë, me rritjen e moshës, si kolagjeni ashtu edhe elasticiteti i lëkurës ulen natyrshëm. Ampulat e pirjes së Doppelherz Collagen + Hyaluron + Ceramide përmbajnë vitamina të zgjedhura dhe elementë gjurmë për funksionin normal të lëkurës dhe indit lidhës. Përveç kësaj, ampulat e gatshme për pije përmbajnë 1000 mg hidroliz kolagjeni, 50 mg acid hialuronik dhe 15 mg ceramide nga ekstrakti i farës së grurit.

DoppelHerz – MSM Joint Extra

Puna në tryezë, mbipesha apo edhe proceset normale të kalimit të viteve kontribuojnë në faktin që lëvizja të zvogëlohet. Sidoqoftë kockat mund të mirëmbahen me kapsulat e DoppelHerz.

Doppelherz Sport DIRECT

Doppelherz Sport DIRECT jo vetëm që ju siguron lëndë ushqyese të zgjedhura, por edhe shije të shkëlqyeshme. Njerëzit aktivë sportivë kanë një konsum më të lartë të kalorive sesa njerëzit joaktivë. Sforcimi fizik jo vetëm që rrit qarkullimin e lëndëve ushqyese që furnizojnë energji (të tilla si karbohidratet) por edhe të mineraleve, elementëve gjurmë dhe vitaminave – “kandelat e metabolizmit” që janë të domosdoshme për trupin e njeriut. Në varësi të llojit, kohëzgjatjes dhe intensitetit të sforcimit fizik, lëndët ushqyese excretohen në djersë. Kjo kryesisht ka të bëjë me minerale magnez, elementët gjurmë hekuri, zinku, kromi, mangani, molibden dhe vitaminat B të tretshme në ujë. Prandaj, është e rëndësishme të merrni këto lëndë ushqyese thelbësore në dietën tuaj çdo ditë.

Doppelherz Cranberry + Kürbis

Trupi ynë është një i gjithanshëm. Por ai nuk mund të prodhojë vitamina të tilla si vitamina C dhe elementë gjurmë si vetë seleni. Ju duhet ta furnizoni atë me këto lëndë ushqyese rregullisht dhe në sasi të mjaftueshme përmes ushqimit. Megjithatë, me një dietë të paekuilibruar, marrja nuk është gjithmonë optimale. Kapsulat e Doppelherz Cranberry + Pumpkin përmbajnë 800 mg ekstrakt të boronicës, 200 mg ekstrakt të farës së kungullit të kombinuar me 80 mg vitaminë C dhe 30 µg selen si dozë ditore (2 kapsula). Vitamina C dhe selen për të mbështetur funksionimin normal të sistemit imunitar Vitamina C si një kontribut në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ

Doppelherz Liver Complex

Mbështet funksionin e mëlçisë dhe fshikëzës së tëmthit.Konsumi i rregullt i alkoolit dhe marrja e përsëritur e vakteve të yndyrshme mund të tendosin mëlçinë dhe të ndikojnë në funksionin e saj. Pavarësisht aftësisë së saj për të rigjeneruar pjesërisht veten, mëlçia duhet të kujdeset pasi është kritike për tretjen e duhur dhe për detoksifikimin e metabolitëve të dëmshëm

Kontakt

Për më shumë informacion mos hezitoni të kontaktoni me ne.