Doppelherz Cranberry + Kürbis

Trupi ynë është një i gjithanshëm. Por ai nuk mund të prodhojë vitamina të tilla si vitamina C dhe elementë gjurmë si vetë seleni. Ju duhet ta furnizoni atë me këto lëndë ushqyese rregullisht dhe në sasi të mjaftueshme përmes ushqimit. Megjithatë, me një dietë të paekuilibruar, marrja nuk është gjithmonë optimale. Kapsulat e Doppelherz Cranberry + Pumpkin përmbajnë 800 mg ekstrakt të boronicës, 200 mg ekstrakt të farës së kungullit të kombinuar me 80 mg vitaminë C dhe 30 µg selen si dozë ditore (2 kapsula). Vitamina C dhe selen për të mbështetur funksionimin normal të sistemit imunitar Vitamina C si një kontribut në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ

Description

Përgatitjet bimore të bëra nga farat e boronicës dhe kungullit formojnë bazën bimore për kapsulat nga Doppelherz. Lëngu i boronicës ishte një pije popullore dhe manaferrat e thatë shpesh merreshin në rritje të gjata dhe konsumoheshin në muajt e dimrit. Sot, boronicat gjithnjë e më shumë po gjejnë rrugën e tyre në kuzhinën tonë. Për shkak të substancave të hidhura, acidit, pektinës dhe vitaminës C që përmban, manaferra e vogël ka një shije të frutave në shije të hidhur në gjendjen e saj të papërpunuar. Sidoqoftë, gatimi i tyre do të zhvillojë shijen e tyre të shkëlqyeshme! Boronicat mund të përdoren në shumë mënyra dhe mund të gjenden në pelte, reçelë, shurupe, ëmbëlsira, mueslis ose salca .

  • Vitamin C 80 mg
  • Selen 30 µg
  • Cranberryextrakt 800 mg
  • Kürbiskernextrakt 200 mg
  • Pa gluten
  • Pa laktoz
  • 30 Kapsula

Rekomandohen të pihet:

  • Merrni 1 kapsulë çdo ditë në mëngjes dhe në mbrëmje me lëng të mjaftueshëm pa përtypur.
  • Doppelherz