Vitamin C Serum

Një serum me vitaminë C dhe një veprim të gjerë antioksidant për të arritur një shkëlqim më të madh të lëkurës . Ai mbron nga drita blu, pajisjet celulare dhe nga ndotja, si dhe stimulon sintezën e Acidit Hyaluronik dhe kolagjenit natyral në lëkurë, duke përmirësuar fleksibilitetin.

Description

Ka një efekt kundër plakjes dhe redukton njollat ​​e moshës.Ai gjithashtu frenon glikacionin, prandaj ka një efekt kundër plakjes. Rrit shkëlqimin e lëkurës dhe redukton njollat ​​e moshës. Dhe së bashku me vitaminën E, ato sinergjizojnë efektet e tyre antioksiduese dhe reduktojnë radikalet e lira.

Aqua (Water), Propylene Glycol, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Alcohol Denat, Tocopheryl Acetate, Tri (Polyglyceryl-3/Lauryl) Hydrogenated Trilinoleate, Polyisobutene, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Polyacrylate-13, Parfum (Fragrance), Tetrasodium EDTA, Xanthan Gum, Benzoic Acid, Disodium EDTA, Sorbic Acid, Sodium Polyacrylate, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool, Geraniol.

  • 30ml
  • Aplikoni disa pika në fytyrë, qafë dhe dekolte dhe shpërndajeni duke bërë një masazh të butë derisa të përthithet plotësisht.