Serum Retinol

Plakja e lëkurës është graduale dhe ka shenja të shumta të dukshme si shfaqja e linjave të holla dhe rrudhave, humbja e elasticitetit dhe qëndrueshmërisë, humbja e shkëlqimit dhe shfaqja e njollave të moshës.

Description

Kunder te gjitha ketyre pasojave te moshes Babaria ka arritur te zbulojë një formulë të re të Retinolit me origjinë natyrale me bazë frutash dhe perimesh.

Falë përdorimit të serumit Babaria Retinol, ne jemi në gjendje të luftojmë disa nga shenjat kryesore te plakjes së lëkurës duke e berë atë më të fortë dhe më elastike, duke reduktuar rrudhat në të gjithë fytyrën: ballë, sy dhe mjekër, si dhe zbardhjen e tonit të lëkurës, Në të njëjtën kohë që efektet e pigmentimit përmirësohen, pasi rregullon shprehjen e tirozinazës dhe pengon sintezën e melaninës.

Aqua (Water), Homosalate, Propylene Glycol, Tri(Polyglyceryl-3/Lauryl) Hydrogenated Trilinoleate , Polysorbate 80, Polyacrylate-13, Phenoxyethanol, Polyisobutene, Parfum (Fragrance), Tocopheryl Acetate, Retinol, Tetrasodium EDTA, Polysorbate 20, Ethylhexylglycerin, Sorbitan Isostearate, Citric Acid, BHT, CI 16035 (FD & C Red No. 40), BHA, Disodium EDTA, Citral.

  • 30ml
  • Aplikoni disa pika në fytyrë, qafë dhe dekolte dhe shpërndajeni duke bërë një masazh të butë derisa të përthithet plotësisht.