Krem Retinol Kundër Rrudhave

Retinoli është një derivat i vitaminës A që ndihmon në rigjenerimin e shtresës më të jashtme të lëkurës. Kremi Retinol kundër rrudhave i jep lëkurës më shumë qëndrueshmëri, duke reduktuar dobësinë dhe duke rritur elasticitetin e saj. Përveç kësaj, zbut njollat dhe unifikon tonin e lëkurës.

Description

Formula e tij, e cila përmban acid hialuronik, ndihmon në mbajtjen e lëkurës shumë të hidratuar dhe nxit sintezën e kolagjenit.

Aplikojeni në fytyrë, qafë dhe dekolte të pastër në mëngjes dhe në mbrëmje përpara rutinës suaj të zakonshme të bukurisë. Masazhojeni me majat e gishtave derisa të përthithet plotësisht. Për të optimizuar efektin e tij, ju rekomandojmë ta kombinoni kremin me serumin Retinol të Babaria.

Propilen Glikoli, Aqua (Ujë), Oktokrylen, Vaj Ricini i Hidrogjenuar PEG-40, Retinol, Trideceth-9, Diazolidinil Ure, Benzoat Natriumi, Karbomer, Çamçakëz Xantan, Sorbat Kaliumi, Trietanolaminë, Polisorbat BHT20.

  • 50ml
  • Aplikojeni gjatë nates duke bërë një masazh të lehtë derisa të përthithet plotësisht.